Japán Kecskerágó Szaporítása — Csíkos Kecskerágó (Euonymus Europaeus) Gondozása, Szaporítása (Közönséges Kecskerágó, Európai Kecskerágó)

Friday, 03-Jun-22 00:40:19 UTC
  1. A japán kecskerágó (Euonymus japonicus) gondozása - CityGreen.hu
  2. Japán Kecskerágó Ár / Japán Kecskerágó Ar Brezhoneg
  3. Borhy Kertészet: Kecskerágó japán, oszlopos, Euonymus japonicus 'Green Spire'
  4. Borhy Kertészet: Kecskerágó japán, fehér tarka levelű, Euonymus japonicus 'Kathy'
  5. Csíkos Kecskerágó (Euonymus europaeus) gondozása, szaporítása (Közönséges Kecskerágó, Európai Kecskerágó)
  6. Növények/B/Babiloni fűz – Wikikönyvek
  7. Növények/J/Japán bambusz – Wikikönyvek

Alak: közepes növekedési erélyű, felfelé törő hajtásrendszerű, sűrűn ágas, örökzöld cserje. Magasság: 30-40 cm (évszaktól függően) kifejlett magasság: 1, 5-2, 5 m Levél: hosszúkás tojásdadok, fényesek, sötétzöld alapon vastagon fehér szegélyűek, bőrneműek, finoman fogazott szélűek. Virág: aprók, zöldes sárgák, kevésbé jelentékenyek, IV-V hónapban virágzik. Termés: élénkpiros bogyótermés Igény: napos, félárnyékos hely Speciális megjegyzés: az egész növény enyhén mérgező. Ültetési idő: A cserepes kiszerelésű díszcserjék egész évben telepíthetőek, megfelelő öntözés mellett. (Kivéve a téli időszakban, tartós nappali és éjszakai fagyok esetén. ) A növény elérhetősége a virágzása és a készlet függvényében változik. A cserjék nagyobb része ősszel lombját hullajtja, lombhullató, a növény kopasszá válik. Ez a lombtalan állapot kihajtástól függően akár májusig is húzódhat. A lombhullási időszakban rendelt növények esetében a csomagból kibontott növény levelei hullanak, ez a növény minőségét és eredését nem befolyásolja.

A japán kecskerágó (Euonymus japonicus) gondozása - CityGreen.hu

A lapokon újabb szavak és kifejezések is szerepelhetnek...

Koronája igen széles és kerekded. Vesszői csak fiatal korban szőrösek, sárgászöldek, a napos oldalon megvörösödnek. Levelei rövid nyelűek, 10-17 centiméter hosszúak, mintegy 2, 5 centiméter szélesek, lándzsásak vagy szálas lándzsásak, hosszan kihegyezettek, ékvállúak, szélükön éles, szálkás fűrészfogakkal. Fiatalon gyéren selymes szőrűek, később lekopaszodók, némileg fénylők, felül világos-, alul szürkészöldek, kifejezett érhálózattal, hervadáskor barnára színeződnek. A pálhák hiányoznak vagy korán lehullanak, lándzsa vagy sarló alakúak. Kétlaki növény. A virágzatok a levelekkel egy időben jelennek meg. A porzós barkák keskeny hengeresek, legfeljebb 6 centiméter hosszúak, a porzók száma 2. A termős barkák valamivel rövidebbek. A magház kopasz, vastag, oldalra hajló bibével, a nőivarú virágok csak egy nektármiriggyel rendelkeznek. A virágzási ideje március–április között van. Felhasználható része (i): levelei, kérge Gyógyhatása (i): A népi gyógyászatban a babiloni szomorúfűz leveléből és kérgéből lázcsillapító forrázatot készítenek.

Kecskerágó dugványozása A kecskerágó továbbra is népszerű növény, nem véletlen. Remekül fel lehet használni látványos beültetésekhez. Jól kombinálható más élénk színű növényekkel. (Euonymus fortunei Emerald) A dugványozás menete megegyezik a fagyal szaporításával, a különbség annyi, hogy valamivel lassabban ereszt gyökeret. Levágjuk az ágakat, amiből a dugványokat fogjuk elkészíteni, egészséges hajtásokat szedünk róla, az alsó leveleket eltávolítjuk, Lehetőleg legyen "talp" része a jobb gyökeresedés miatt (egyes örökzöldeket, mint a fenyőket, tujákat jobban lehet gyökereztetni, ha az idős részről egy kis talp is van a dugványon, ezt általában szakítással szokták szedni. A kecskerágó is jobban gyökeresedik ezzel a módszerrel) ültető közegbe tűzdeljük, majd fóliaalagúttal, vagy nejlon takarással a párát biztosítsuk számukra. A dugványoknak szükségük van a párásításra, melyet legegyszerűbben úgy érhetünk el, hogy "zárt térbe" helyezzük. Ez lehet fóliasátor, fólia alagút, félbevágott pet palack, leselejtezett akvárium, nagyobb nejlon zacskó, stb., a lényeg, hogy a dugványok párás helyen legyenek.

Kép forrása: Flickr / Szerző: TommyHAGA / Licence: CC BY-NC-SA 2. 0 A japán kecskerágó (Euonymus japonicus) bemutatása, gondozása Kép forrása: Flickr / Szerző: TommyHAGA / Licence: CC BY-NC-SA 2. 0 A japán kecskerágó (Euonymus japonicus) Japán, Kína és Korea területén őshonos, örökzöld cserje, vagy kisebb méretű fa. Felálló ágrendszerű, sűrűn bokros cserje, melyet nyírott sövényként, valamint a kertekbe és parkokba szoliterként is ültetnek. Levélzetét tojásdad alakú, fényes felületű levelek alkotják, melyek sűrűn borítják a hajtásait. A levelek rendkívül változatos színűek és mintájúak lehetnek a fajta függvényében. Nyáron nyílnak, nem különösebben látványos virágai, melyből dekoratív piros bogyós termések fejlődnek. Fontos megemlíteni, hogy a japán kecskerágó minden része enyhén mérgező! A kertészetek kínálatában a japán kecskerágó számos fajtájával találkozhatunk, az alábbi fajtákat vásárolhatjuk meg a leggyakrabban: Euonymus japonicus 'Albomarginatus': kb. 1, 5-2, 5 méteres magasságot elérő fajta.

  1. Bethlen gábor középiskola nyírbátor irányítószám
  2. Visnyei zsolt gasztroenterológus
  3. Termites szalveta helye pictures
  4. Japán Kecskerágó (Euonymus japonicus) gondozása, szaporítása
  5. Fagyal és kecskerágó szaporítása - gazigazito.hu
  6. Villanyszerelő munkavédelmi cipő
  7. Csíkos Kecskerágó (Euonymus europaeus) gondozása, szaporítása (Közönséges Kecskerágó, Európai Kecskerágó)
  8. Eladó házak Budaörs - ingatlan.com

Jó vízáteresztő talajba ültessük, s fiatal korban lehetőleg rendszeresen öntözzük, különösen napos fekvésben. Metszést az elhalt vagy beteg hajtások eltávolításán felül nem igényel. Leggyakoribb kártevői a levéltetvek, de érdemes odafigyelni a pókhálós kecskerágómolyra is. Magvetéssel vagy félfás dugványok segítségével.

  1. Bkk éjszakai járatok útvonaltervező europa
  2. Kunhegyes dino park
  3. Koi ponty árak
  4. Kik gurulós bevásárlótáska