Cruelty Free Márkák / Cruelty Free | Garnier® Magyarország

Friday, 03-Jun-22 00:26:14 UTC

Ha léteznek cruelty free termékek, akkor az analógiát követve vannak cruel termékek is. Vagyis olyanok, amelyek létrehozásához és piacra kerüléséhez kegyetlen állatkísérletek vezetnek. A Cruelty Free International nemzetközi szervezet becslése alapján évente több mint 192 millió állaton végeznek kísérleteket globálisan. Sokféle állatfaj esik áldozatául a szépségipari kísérleteknek, tesztelnek termékeket patkányokon, egereken, hörcsögökön, nyulakon, majmokon, lovakon, sertéseken, de macskákon és kutyákon is. Ezek az állatkísérletek rengeteg fájdalmat, szenvedést okoznak, sőt sok esetben a tesztelés végén az állat halálával is járnak. A drogériák, kozmetikák polcain sorakozó több száz terméknek tehát súlyos ára van. Csak mi, fogyasztók tudjuk megállítani az állatokon való tesztelést azzal, hogy etikusabban és tudatosabban vásároljuk meg a kozmetikai termékeket. Ha az állatkínzás árán létrehozott termékek helyett cruelty free terméket választunk, állatok millióinak adhatunk esélyt egy jobb életre.

Daily

Fontos az emlékezetünkbe vésni ezeket a hivatalos logókat, mivel a cégek elkezdtek ezekre a logókra nagyon hasonlító szimbólumokat rátenni a csomagolásaikra a fogyasztók megtévesztése céljából. Bár minden logóval ellátott termék cruelty free, de nem minden logó nélküli termék jár együtt állatkísérletekkel. Ugyanis a cégeknek külön díjat kell fizetniük azért, hogy feltüntethessék a kegyetlenségmentes szimbólumot a csomagolásokon. Ha valamiről azt halljuk, hogy cruelty free vagy szeretnénk megbizonyosodni arról, hogy szeretett márkáinkat nyugodt szívvel vásárolhatjuk-e tovább annak ellenére, hogy nem szerepel rajtuk semmilyen logó, járjunk utána a cégek honlapján, vagy ellenőrizzük ebben az online adatbázisban. Milyen magyar cruelty free termékek vannak? Az egyik legismertebb kozmetikai cikkeket listázó weboldal, a Krémmánia összeállításában számos külföldi és hazai cruelty free márka között válogathatunk. Az oldalon a beszerzési helyeket is megtalálhatjuk, bár szerencsére egyre több cruelty free termék bukkan fel a boltok polcain.

Azt mindannyian tudjuk, hogy a szépségnek ára van. Azt már talán kevesebben, hogy állat életekben is mérhető ára. Állatok milliói esnek áldozatául kegyetlen szépségipari kísérleteknek világszerte. A cruelty free termékek megvásárlásával azonban felléphetünk az értelmetlen állatkínzás ellen. A szépségipar egy dollármilliárdokat érő üzletág. Napjainkban nemtől és kortól függetlenül mindenki használ valamilyen kozmetikai terméket. Az egyre növekvő kínálat fogyasztásra, vásárlásra csábít, miközben mesterségesen generált elvárásoknak és értékrendeknek próbálunk megfelelni. Azonban, ha szépségápolási termékekről van szó, a fogyasztói viselkedésünk sokszor ellentmondásokon alapulhat. Elvárjuk, hogy a termékektől szebbek, ápoltabbak, fiatalabbak legyünk, miközben bennünk van az erős törekvés a természetességre és a környezet védelmére is. A kozmetikai ipar és a környezetvédelem viszont ritkán jár kéz a kézben. Jellemzően a műanyagból készült külső olyan mesterséges kemikáliákat tartalmazó belsőt takar, amelyeket az esetek döntő többségében állatokon tesztelnek.

Márkalista itt megtaláljátok, hogy melyik cégek végeznek kísérletet és melyik cégek nem. Itt találhattok egy letölthető excel táblázatot az állatkísérlet-mentes márkákról és a profi sminktermékekről egyaránt, egy Google Drive-ra feltöltött táblázatot és felsorolást az állatkísérlet-mentes & vegán, részben vegán és állatkísérleteket végző cégekről

cruelty free márkák 2020
  • Cruelty Free - Állatkísérlet mentesség
  • Lymphocyte magas mit jelent e
  • Cruelty Free Termékek Tudod Mik Ezek – Mik Az Itthon Kapható Cruelty Free Márkák?
  • Outcall massage budapest
  • Cruelty Free Termékek Tudod Mik Ezek - Mik Az Itthon Kapható Cruelty Free Márkák?

Mik az itthon kapható Cruelty Free márkák?

Eladó lakás xiv kerület angol utca Hajnalhasadás 2 teljes film magyarul

Európai szabályozás Európa élen jár ebben a kérdésben. Németország például már 1989-től önként lemondott a kísérletekről. 2004-től pedig tilos az EU-ban a kozmetikai célú állatkísérletekkel készült termékek forgalmazása, 2009-től pedig ez még az összetevőkre is vonatkozik. Ekkor még kivételt képeztek a magas toxikológia kockázattal járó készítmények, de 2013-tól minden kozmetikai termékre kiterjedt a tilalom. Ennek ellenére még használatban lehetnek olyan alkotóelemek, amelyeket a korábbi évtizedekben még állatokon ellenőriztek. A világ más részén nincs ez így. Kínában például szabadon folyhatnak a kísérletek, ezeket a termékeket az EU-ban tilos forgalmazni. Hogyan jutottak a cégek a Cruelty-free vállalásáig A gyártóknak nagyon fontos, hogy áruik biztonságosak legyenek. Ne okozzanak irritációt, a hatóanyagokat optimális mennyiségben tartalmazzák, hatásosak legyenek, és legfőképpen ne legyen toxikusak. Ennek a legkézenfekvőbb módja a gyógyszergyártás mintájára az állatkísérletek voltak.

Ebben a menüpontban megtaláljátok, hogy melyik cégek végeznek kísérletet és melyik cégek nem. Excel táblázatok: Innen le tudjátok tölteni az Excel táblázatot, amiben megnézhetitek, hogy mely cégek végeznek állatkísérleteket, melyik cégek CF-ek és árulnak vegán teremékeket is, és melyek azok a cégek, amelyeknek csak állati eredetű összetevőktől mentes termékeik vannak és állatkísérleteket sem végeznek. Egy olvasóm tanácsára pedig azt is beleírtam, hogy melyik márkát honnan szerezhetitek be. A kozmetikai célú állatkísérleteket végző (vagy nem végző) cégeket nagyon sok szempont alapján csoportosíthatjuk. Én a következők szerint szoktam. Nem végeznek állatkísérleteket és 100%-osan vegán termékeket gyártanak Nem végeznek állatkísérleteket, és vannak vegán termékeik Olyan cégek, amelyek nem végeznek állatkísérleteket, de az anyavállalatuk igen Olyan cégek, amelyek végeznek állatkísérleteket Alul a füleknél tudtok váltani a különböző kategóriák között, illetve fent a nyilakkal szűrni, vagy pedig ctrl+f billentyűkombinációval is kereshettek egy-egy munkalapon belül.

cruelty free márkák clothing

Érdemes tehát több helyről is tájékozódni, és nem beérni azzal, ha egy cég rajta van valamelyik nyuszis listán. Én személy szerint nagyon szeretem egyébként a crueltyfreekitty nevű oldalt, mivel nagyon pontosan utánajár minden KM-en is fontos kritériumnak, adott esetben levelekkel bombázza a cégeket, és minden évben frissül a Cruelty Free listája, de a hotashi gyűjtése és a magyar Állatkísérlet Mentes Élet nevű faceboook oldal is elég releváns. Ha pedig valamiről sehol nem találtok infot, írjatok az adott cégnek és kérdezzetek bátran! Amelyik nem válaszol, az általában sunyít, szóval sima pálya. Ti figyeltek arra, hogy Cruelty Freek legyenek az általatok használt termékek? Vagy terveztek a jövőben figyelni rá?