Advent Második Gyertya, December 5-Én Gyújtjuk Meg A Második Adventi Gyertyát | Obuda.Hu

Friday, 03-Jun-22 00:10:24 UTC

Ahhoz, hogy karácsonyra harmóniába kerülhess önmagaddal és a környezetedben lévőkkel, advent második hetében a mértékletességre kell összpontosítanod - amivel azonban valójában gazdagabbá válsz, az az, hogy így olyasfajta dolgoknak csinálsz úgymond helyet, melyek szebbé és jobbá teszik az életedet. Hogy pontosan mely területen érdemes megerősítened magadban, és ennek megfelelően mire kell gondolnod a második adventi gyertya meggyújtásakor, születésed napjának ismeretében megtudhatod. A legjobb, ha a gyertya piros, ugyanis ezen a napon az ezotéria szerint egy piros palástot viselő angyal érkezik hozzánk a földre, de bármely más szín is megfelel. Ha nem tudod, melyik napon születtél, öröknaptárunk segítségével kiszámolhatod. Milyen napon születtél? Számold ki, a hét melyik napján születtél, és olvasd el az elemzést! Mikor születtél? (év - hónap - nap) Eredmény: Ha hétfőn születtél Ha hétfőn születtél, hajlamos lehetsz a kelleténél erőteljesebben kommunikálni, netán olyan információkkal bombázni a körülötted lévőket, amelyek nem feltétlenül tartoznak rájuk - esetleg kifejezetten zavaróak számukra.

Program

advent második gyertya 2

Ezzel a gesztussal mintegy megélhettük azt az isteni tanítást is, hogy Jézus világosságát egymás által, a másik ember segítségével tapasztalhatjuk meg az életünkben. A második gyertya... (videó): Képgaléria: Részletek Kategória: Faliújság - 2020/2021. tanév Megjelent: 2020. december 07.

  • Advent második gyertya 5
  • Advent második gyertyája
  • Advent második gyertya videos
  • Japán fűz szaporítása
  • Advent második gyertya 2019

A második adventi gyertya meggyújtásakor gondolj arra, hogy képes leszel megkülönböztetni a lényeges közölnivalókat a kevésbé lényegesektől. Ily módon nemcsak a környezetednek szerezhetsz örömet, hanem meghallhatod azt a bizonyos belső hangot is, aminek segítségével könnyebben boldogulhatsz a világban, miközben saját magadat is jobban megismerheted. Ha kedden születtél Keddi születésűként megeshet, hogy a feszültség levezetéseképpen többet eszel a kelleténél, és nem is feltétlenül a legegészségesebb táplálékokat veszed magad. Természetesen nem szeretnénk diétás tanácsokat adni a közelgő ünnep kapcsán, de nem árt, ha ezen a téren némi mértékletességet mutatsz. A második gyertya meggyújtásakor gondold végig, hogy miképpen tudnál változtatni a helyzeten: lehet, hogy esetenként megteszi némi gyümölcs vagy akár egy csésze jó meleg tea is. Mindennek nemcsak gyakorlati hasznát látod majd: tapasztalni fogod, hogy a gondolataid megtisztulnak, és lelkileg is megkönnyebbülsz. Ha szerdán születtél Amennyiben szerdán láttad meg a napvilágot, hajlamos lehetsz a kelleténél nagyobb mértékben halmozni az anyagi javakat.

Ezt követően Csikainé Mihalik Éva, református lelkipásztor szólt a résztvevőkhöz, aki egy történetet is megosztott a hallgatósággal, de a jelenlegi helyzetről és a bizonytalanságról is beszélt. "Úgy tűnik, hogy történelminek nevezhető időnk változás korában jár. Ám hogy milyen irányba változik, még homály fedi. Ám ez nem jótékony homály, sokkal inkább baljós. Talán éppen ezért kell most nekünk nagyon az advent, mert ugyanazt jelenti, ugyanúgy evangélium, mint eddig. Csak most a sok bizonytalanság közben végre lehet nekünk azzá, aminek lenni kell. Biztos fogózó, lelkünk fundamentuma, a jövő reménye" - fogalmazott Csikainé Mihalik Éva, református lelkipásztor. A lelkipásztor szavai után a résztvevők az adventi koszorú köré gyűltek, amelyen Zsuponyó Anett és Csikainé Mihalik Éva közösen gyújtották meg a második gyertyát. A remény gyertyája arra emlékeztet minket, ahogy az angyal hírül adta Máriának, majd Józsefnek is az örömhírt, hogy ők nevelhetik fel Isten Fiát, Jézust. A második a remény gyertyája.

Nagy bizalom és kitüntetés, ha mi is segíthetünk. Igyekezzünk valóra váltani Pál apostol ajánlását: "Örüljetek testvérek, az Úrban mindig, újra mondom, örüljetek. Ismerje meg mindenki szelídségeteket: az Úr közel van. Ne legyetek semmiben sem aggodalmaskodók, hanem mindenben terjesszétek kéréseiteket Isten elé". (Fil 4, 1-6) Ima: Bölcsesség, ki a magasságbeli ajkáról jöttél, ki kezdettől végig mindeneket elérsz, ki erősen és szelíden mindenkit kormányzol: jöjj el és taníts meg az okosság törvényére. Befejezés: egy adventi ének IV. Vasárnap Elmélkedés: Ma este meggyújtjuk a 4. gyertyát is. Így várjuk Jézus Krisztust. Boldog érzés az, hogy Isten hozzánk hasonló ember lett. De nem lehet szinte és tiszta a mi karácsonyi örömünk, ha nem Istenünk jósága és emberszeretete lakik a mi szívünkben. Krisztus világossága világítson be a lelkünkbe: nincs-e ott a bűn, a hitetlenség, a kevélység, a nagyravágyás sötétsége? Ima: Harmatozzatok egek a magasból, és a felhők küldjék az igazat: nyíljék meg a föld és teremje a Szabadítót.

A színpadra eközben a Vörösmarty iskolások sorakoztak, hogy ünnepi műsorukkal emeljék az ünnepi díszben pompázó főtér fényét. Több bögre, kevesebb szemét Erre a vasárnapra 13 kg kenyérrel készültünk, és persze újabb 80 liter teával. Nagy örömünkre egyre többen érkeztetek bögrével, volt csíkos, karácsonyos, Spongya bobos. Bármilyen is volt, mi értékeltük, hogy elhoztátok, hiszen így kevesebb műanyag pohár fogyott, tehát kevesebb szemetet termeltünk. És ez szerintünk fontos lépés környezetünk védelme érdekében. Na és persze, bögrébe egy picit több tea, illetve forralt bor fér, nem mellesleg pedig, nem szerzel égési sérüléseket, míg a vékony műanyag pohár hamar átforrósodik. Jövő héten is bögrével gyertek, szaloncukor ezúttal is lesz nálunk és a Rotary Klubnál is, csak nektek, bögréseknek. Apropó, Rotary Klub: időről-időre megkondult a kis harang a rotarysták asztalánál, hirdetve, valaki néhány forinttal hozzájárult egy nemes célhoz, az elsősök lisztérzékenység-szűréséhez, ez megint egy jó dolog.

Az Advent, Adventus latin eredetű szó – jelentése: eljövetel, megérkezés. Az ünnep eredete egészen az V-VI. századra nyúlik vissza. Advent a Karácsonyra, Jézus születésének ünnepére való felkészülés időszaka. Tágabb értelemben: Advent a reményteli várakozás, a lelki készülődés ideje is. A mai napon, Advent második vasárnapján, a Karácsony ünnepére való felkészülés időszakában egy evangéliumi tanítással szeretnénk megajándékozni kedves olvasóinkat: Evangélium Szent Lukács könyvéből (3, 2-6) Annás és Kaifás főpapok idejében az Úr szózatot intézett Jánoshoz, Zakariás fiához a pusztában. S ő bejárta a Jordán egész környékét, hirdette a bűbánat keresztségét a bűnok bocsánatára, ahogy meg van az írva Izajás próféta beszédeinek könyvében: "Készítsétek az Úr útját egyengessétek ösvényeit. A gödröket töltsétek fel, a hegyeket, halmokat hordjátok el, ami görbe, legyen egyenessé, a göröngyös változzék sima úttá, és minden ember megtalálja az Isten üdvösségét. " Ez a Szentírás tanítása. Advent Advent időszaka eredetileg 40 napig tartott (Jézus negyven napig böjtölt a pusztában), ám a Gergely pápa -féle naptár-reform 4 hétre rövidítette.

2022. december 4. Vonyarcvashegy Nagyközség Önkormányzata és a Művelődési Ház és Könyvtár szeretettel hívja önt és kedves családját Adventi rendezvényeinkre. Rendezvényeinken kép-és videófelvételek készülnek, melyeken felismerhetők, beazonosíthatók lehetnek az azon szereplő személyek. A felvételek az önkormányzat által kiadott újságban, valamint a szervező intézmények weboldalain, közösségi médiás felületein felhasználásra kerülhetnek. Az adatkezeléssel kapcsolatban részletes tájékoztató a helyszínen elhelyezett közleményben található.

A tőlünk keletre eső nemzedékek, a keleti keresztények ma is január 6-án ünneplik a Karácsonyt. Régen a keresztények advent idején szigorú böjtöt tartottak, hajnalonként pedig szentmisére jártak. Ezeket a hagyományosan napfelkelte előtt tartott miséket aranymisének nevezték. Az advent első napjától vízkeresztig terjedő időszakban tiltották a zajos népünnepélyeket, lakodalmakat. Az adventi koszorú készítése a XIX. században jött divatba, de a hagyomány gyökerei a pogány korba nyúlnak vissza, amikor örökzöld ágakkal, fagyönggyel, magyallal ünnepelték a téli napéjegyenlőség idejét. (A fagyöngy egyébként a kelták szent növénye volt. A téli napéjegyenlőség a kelta hitvilág szerint a fény újjászületésének ünnepe. A kerék jelentésű Yule- a fény visszatérésének ünnepe- szó az élet örök körforgására, az örök újjászületésre utal. Ilyentájt a kelták az ajtókra örökzöld ágakat aggattak, fagyönggyel, magyalággal díszítették azt. Ma hagyományosan fenyőgallyakból készül a koszorú négy gyertyával, melyek advent 4 hetét jelképezik.